automatyczna brama wjazdowa zalety

Bramy automatyczne to praktyczne rozwiązanie, na które decyduje się bardzo wielu właścicieli posesji. Nie tylko prezentują się one nowocześnie i wyjątkowo, ale umożliwiają jej zdalne otwarcie, co niesie ze sobą wiele korzyści. Dowiedz się, jak dokładnie działa brama automatyczna oraz dlaczego warto jest się na nią zdecydować.

W jaki sposób działają bramy automatyczne?

Podstawą poprawnego działania tego rodzaju bram jest automatyka, która odpowiedzialna jest za jej otwieranie oraz zamykanie. W zależności od rodzaju bramy stosuje się innego rodzaju systemy. Każdy z nich składa się jednak z takich samych elementów, a dokładniej z siłownika, centrali sterującej, a także pilota. Mechanizmem, który umożliwia sterowanie bramą i współpracuje z siłownikiem jest ramię, szyna jezdna, łańcuch lub pasek zębaty oraz wysięgnik łamany lub prosty. Z kolei koła zębate oraz przekładnie odpowiedzialne są za przenoszenie siły umożliwiającej poruszanie bramą.

Najważniejszym elementem każdej bramy jest siłownik. To on ma za zadanie otwierać i zamykać bramę. Jego moc musi być właściwie dopasowana do ciężaru i rozmiarów bramy. Siłownik sterowany jest za pomocą centrali, która z kolei otrzymuje stosowny sygnał z pilota lub panelu sterującego. Dzięki temu można nią sterować nawet zdalnie.

Najważniejsze korzyści  z założenia bramy automatycznej

Główną zaletą automatycznych bram wjazdowych jest przede wszystkim wygoda płynąca z ich użytkowania. Zdecydowanie ułatwiają one opuszczanie posesji oraz wjazd na nią. Bramę można bowiem otworzyć bardzo łatwo, bez konieczności opuszczania pojazdu. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie.

Automatyczne otwieranie bramy za pomocą pilota ogranicza konieczność opuszczania pojazdu. Dzięki temu kierowca może uchronić się przed opadami deszczu czy śniegu. Jest to także rozwiązanie, które ogranicza ryzyko kradzieży pojazdu. Można bowiem uniknąć sytuacji, w której zachodzi konieczność wyjścia z samochodu i pozostawienia go na podjeździe z kluczykami w stacyjce. Jest to bowiem doskonała okazja dla złodziei na kradzież auta. Sama brama jest także zdecydowanie trudniejsza do sforsowania, co zwiększa poziom bezpieczeństwa całej posesji.

Bramy automatyczne Polbram posiadają szereg czujników, które zabezpieczają przed przypadkowym przytrzaśnięciem pojazdu czy osób, które wchodzą lub wychodzą taką bramą. Wszystkie te zalety sprawiają, że warto jest się na nie zdecydować.

automatyczne bramy przesuwne

Automatyczne bramy wjazdowe  Polbram – jakie są dostępne rodzaje?

Jednym z podstawowych rodzajów bram automatycznych są modele rozwierane jedno- oraz dwuskrzydłowe. Przy wyborze tej bramy należy jednak uwzględnić, że otwierają się one jedynie do wnętrza posesji. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są dostępne w naszej ofercie bramy łamane. Doskonale sprawdzają się one zwłaszcza na małych posesjach. Posiadają one dwa skrzydła, które przy otwieraniu składają się na pół.

Innym rozwiązaniem dla nowoczesnych posesji są automatyczne bramy przesuwne bez przeciwwagi. Po jej otwarciu skrzydło chowa się równolegle do ogrodzenia. Taki model to doskonałe rozwiązanie na szerokich działkach, które są jednak dość płytkie i nie ma w nich możliwości zamontowania bramy skrzydłowej. Skrzydło takiej bramy przesuwa się w bok na specjalnych prowadnicach umieszczonych na dole bramy. Dzięki temu przesuwa się płynnie i bez zarzutu.

Dużą popularnością cieszą się także bramy segmentowe. Jest to świetne rozwiązanie w przypadku wąskich działek i krótkich podjazdów. Skrzydło takiej bramy przesuwa się na rolkach po szynie jezdnej. Taka brama z pewnością zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Na którą automatyczną bramę wjazdową warto się zatem zdecydować? 

Wszystkie bramy marki Polbram są najwyższej jakości. Jednak wybór konkretnego rodzaju bramy automatycznej zależy w dużej mierze od tego, na jakiej działce ma być umieszczona. Na bardzo wąskiej posesji najlepszym rozwiązaniem będzie brama łamana. Z kolei jeśli posesja jest szeroka, ale płytka to doskonale sprawdzi się na niej model przesuwny bez przeciwwagi. Wszystkie modele bram marki Polbram są nowoczesne i minimalistyczne więc świetnie spełnią oczekiwania osób, które lubią takie rozwiązania i zależy im na stylowym wyglądzie całej posesji. Bez względu na to, jaki rodzaj bramy Państwo się zdecydują, automatyczne bramy wjazdowe Polbram zdecydowanie ułatwią wjazd wyjazd z posesji!