brama automatyczna

Automatyczne bramy wjazdowe są rozwiązaniem, które cieszy się dużą popularnością nie tylko na prywatnych posesjach czy w firmach, ale także w miejscach publicznych. Zapewniają komfort w codziennym użytkowaniu, a także znacząco poprawiają bezpieczeństwo. Nowoczesne rozwiązania umożliwiają dopasowanie do każdej posesji oraz dodatkowe udogodnienia. Dobrze dobrany napęd pozwoli na płynną pracę otwierania i zamykania bramy w każdych warunkach atmosferycznych.

Czym kierować się przy wyborze bramy automatycznej?

Wybierając konkretny napęd, należy wziąć pod uwagę typ i wagę bramy wjazdowej. Zastosowanie automatyki znacząco podnosi komfort użytkowania. Dzięki takiemu rozwiązaniu brama może być otwierana i zamykana za pomocą pilota, aplikacji w telefonie czy za pośrednictwem fotokomórki. Systemy różnią się między sobą rodzajem napędu, siłą uciągu czy możliwością intensywności pracy. 

Korzyści wynikające z montażu bramy automatycznej

Automaty gwarantują łatwość i wygodę w użytkowaniu oraz bezpieczeństwo. Charakteryzują się także dużą wytrzymałością i trwałością. Dzięki zastosowaniu napędu nie ma konieczności wysiadania z samochodu, aby wjechać na posesję. Ma to szczególne znaczenie podczas deszczowej pogody. Dodatkowo minimalizuje ryzyko niebezpieczeństwa lub kradzieży samochodu

Automatyczna brama wjazdowa stanowi także doskonałe zabezpieczenie przed złodziejami. Co więcej, mechanizm napędowy jest skonstruowany tak, że w przypadku wykrycia przeszkody, przerywa jej otwieranie bądź zamykanie, dzięki temu eliminuje ryzyko strat materialnych, a także stanowi bezpieczeństwo dla zwierząt domowych. Dodatkowo cały system jest łatwy w montażu, ponadto pracuje cicho i cechuje się niezawodnością. 

Ceny za montaż bram automatycznych

Decydując się na  montaż bramy automatycznej, warto wziąć pod uwagę, że taki system ma służyć długie lata, dlatego też przy zakupie nie warto kierować się oszczędnością. Oprócz ceny zestawu należy doliczyć koszt montażu. Obecnie ceny z montaż mogą wynosić od 400 do 900 zł w zależności od rodzaju bramy i poziomu skomplikowania prac. Dobrze jest zlecić to profesjonalnej firmie, ponieważ będzie to gwarancją odpowiednio zamontowanego systemu oraz poprawności jego działania. Ceny montażu bram automatycznych są zróżnicowane. W dużej mierze zależy to od stanu technicznego bramy oraz jej wielkości i rodzaju. Konieczne jest także zamontowanie infrastruktury kablowej, co może wiązać się z dodatkowymi kosztami, dotyczącymi zrywania nawierzchni komunikacyjnej bądź też omijania przeszkód na danym odcinku. 

Model i funkcjonowanie mechanizmu automatyki do bram ma również wpływ na cene montażu bramu. Im bardziej zaawansowany napęd, tym cena będzie wyższa, ponieważ będzie się to wiązało z dłuższym procesem programowania automatyki i dodatkowymi elementami infrastruktury. Zamontowanie dodatkowych gadżetów np. fotokomórki również będzie podnosił wartość usługi. Nie bez znaczenia jest także lokalizacja. Tutaj znaczenie ma po pierwsze średnia cena rynkowa oraz odległość, która przekłada się na koszt dojazdu do klienta. Konieczność ewentualnych przeróbek związanych z montażem instalacji również wpływa na wysokość ceny. 

ceny bram automatycznych

Serwis bramy automatycznej – dlaczego to jest takie ważne?

Dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług serwisu, który montował automatykę. Zazwyczaj jest to także tańsza opcja. Decydując się na zamontowanie systemu, należy uwzględnić dodatkowe koszty związane z jego eksploatacją oraz przeglądem. Cena ewentualnej naprawy oraz serwis instalowanych elementów, najczęściej szacowany jest indywidualnie, po dokonaniu przeglądu. Bezawaryjne działanie automatyki wymaga systematycznej dbałości oraz konserwacji. 

Do jakich bram można zamontować automatykę Polbram?

Niewątpliwie systemy automatyczne posiadają sporo zalet, dzięki czemu stały się już codziennością nie tylko na prywatnych posesjach, ale także w miejscach użyteczności publicznej. Automatyka może być zamontowana zarówno do bram wjazdowych przesuwnych, segmentowych jak i dwuskrzydłowych łamanych.

Największą popularnością cieszą się bramy wjazdowe przesuwne. Nasza firma oferuje automatykę do tego rodzaju bramy o maksymalnej długości 5,5 m oraz ciężarze do 400 kg. Drugą opcją są bramy łamane dwuskrzydłowe, które idealnie sprawdzają się na płaskim terenie. Tutaj możliwości zamontowania automatyki dotyczą maksymalnej długości skrzydła do 2 m oraz 60 kg ciężaru. W Polbram dostępne są również bramy segmentowe, które doskonale sprawdzą się przy wąskiej działce i niewielkim podjeździe. 

Odpowiednio dobrany napęd będzie gwarancją niezawodności i prawidłowej pracy otwierania i zamykania bramy. Dodatkowo zwiększy to bezpieczeństwo wjazdu i wyjazdu, a także samej posesji. Nowoczesne rozwiązania pozwalają na idealne dopasowanie całego systemu do indywidualnych potrzeb.