nowoczesne ogrodzenie z podmurówką do posesji

Trwałe i solidne ogrodzenie to obecnie jeden z ważniejszych wydatków podczas projektowania posesji. Ogrodzenie z podmurówką to rozwiązanie zapewniające stabilizację i wytrzymałość ogrodzenia. Poznaj zalety stosowania ogrodzenia z podmurówką i sprawdź, kiedy warto wybrać ogrodzenie z podmurówką.

Ogrodzenie z podmurówką – czym się wyróżnia?

Celem podmurówki jest zapewnienie większej stabilizacji ogrodzeniu, które często jest stawiane na niepewnym i niejednorodnym gruncie. Zwykle wykonuje się betonowe podmurówki, które zapewniają optymalne połączenie ogrodzenia z gruntem. Należy pamiętać, że nie każde ogrodzenie z podmurówką jest jednakowe. Należy je dobierać biorąc pod uwagę ciężar i wymiary ogrodzenia. Dzięki temu zapewni się odpowiednie wsparcie i bezpieczeństwo. 

Jak wygląda zakładanie ogrodzenia z podmurówką?

Przede wszystkim przed montażem ogrodzenia z podmurówką warto skompletować wszystkie konieczne rzeczy. 

Do montażu ogrodzenia z podmurówką potrzebne są:

  • panele,
  • słupki,
  • odpowiednie słupki i obejmy do słupków bramkowych,
  • podmurówki i łączniki, w tym łączniki metalowe do słupków przy bramkach,
  • obejmy,
  • przęsło.

Poszczególne elementy ogrodzenia z podmurówką łączy się przy użyciu łączników prostych i narożnych. Co ważne, na każdy panel przypada jedno podmurówka, co oznacza, że między podmurówkami nie powinno być żadnych ustępów. Konieczne jest również posiadanie odpowiednich słupków. Warto pamiętać, że bramy wymagają szerszych słupków, a na każdą bramę przypadają dwa szersze słupki.

Zalety ogrodzenia z podmurówką

Zastosowanie ogrodzenia, które wspiera podmurówka, ma wiele zalet. Przede wszystkim celem podmurówki jest wsparcie i stabilizacja, co ma bezpośredni wpływ na wiele aspektów codziennego życia.

Wzmocnienie ogrodzenia

Przede wszystkim ogrodzenie z podmurówką powinno być stabilne nawet na mało pewnym lub grząskim gruncie. Dzięki podmurówce można się czuć bezpieczniej podczas ulewnych deszczy, burz, gradobicia i innych niebezpiecznych wyładowań atmosferycznych. Wzmocnione ogrodzenie będzie odporne m.in. na silne podmuchy wiatru i dzięki temu nie przewróci ogrodzenia, a dzięki temu zaoszczędzi koszty napraw.

ogrodzenie z podmurówką - zalety

Ochrona przed włamaniem

Ogrodzenie na podmurówce z uwagi na więcej metalowych elementów jest trudniejsze do sforsowania. Co więcej, jest trudniejsze w demontażu, co ogranicza ryzyko przedostania się na posesję złodziei lub wandali.

Większa prywatność

W zależności od preferencji i gustu, a także dostępnych modeli ogrodzeń np. panelowych, obecnie możliwy jest szeroki wybór ogrodzeń. Wyższe, niższe, z większymi przerwami między panelami lub mniejszymi, w różne wzorki itp. Ogrodzenie powinno zapewniać poczucie bezpieczeństwa i prywatności. Dzięki wykorzystaniu podmurówki ogrodzenie staje się wyższe, co dodatkowo chroni przed wzrokiem przechodniów, ale także sąsiadów.

Walory wizualne

Zastosowanie podmurówki wygląda elegancko. Co więcej, możliwość wyboru kamienia pasującego do koloru elewacji, ogrodzenia, dachu czy innych ważnych elementów to aspekt, który może mieć szczególnie duże znaczenie dla estetów. Dzięki podmurówce można zachować styl i klasę, a co więcej uchronić się przed przerastaniem roślin z sąsiedniej posesji.

Klasyczne, czy nowoczesne

Ogrodzenia z podmurówką mogą być stosowane jako ogrodzenia małych, średnich, jak i dużych posesji. Można dobrać różne rodzaje ogrodzeń do podmurówki. To od właściciela zależy, na jakie rozwiązanie się zdecyduje. Obecnie coraz bardziej popularne stają się ogrodzenia palisadowe z podmurówką. Jednak podmurówki sprawdzą się również przy ogrodzeniach panelowych oraz klasycznych

Jeśli chcesz mieć ogrodzenie z podmurówką, warto porozmawiać z doświadczonym specjalistą, który pomoże dokonać najlepszego wyboru i zamontować wysokiej jakości nowoczesne ogrodzenie z podmurówką.